اولین نمایشگاه مجازی فناوری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود

703 بازدید

نخستین نمایشگاه فناوری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به همت بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی و با هدف حمایت از فناوران فرهنگی و همچنین  معرفی  آثار فاخر ملی در این حوزه، اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در بستر مجازی برگزار خواهد شد.
دکتر عیسی منصوری معاون محترم توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفتگو با خبرنگار بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی گفت: با توجه به رشد سریع فناوری در جهان امروز، عقب ماندن از این جریان در هر حوزه ای می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای کشورمان به همراه داشته باشد. از این رو با توجه به توسعه روز افزون صنایع فرهنگی و صادرات آن که در کشورهای مختلف سالیانه ارزشی معادل با 2200 میلیارد تومان را در بردارد،  بایستی با نگاه و رویکردی متفاوت در این حوزه برای توسعه صادرات صنایع فرهنگی کشور موتور محرکه ی قدرتمندی ایجاد نمود.
از سوی دیگر با توجه به نقش موثر نمایشگاه ها در معرفی پتانسیل ها، توانمندی ها و همچنین به روزترین محصولات تولیدی در حوزه های مختلف، بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی به عنوان متولی امر فناوری های فرهنگی در کشور برآن شد تا با برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی فناوری های فرهنگی، علاوه بر معرفی تولیدات ارزشمند در این حوزه، بستری مناسب را برای معرفی و همچنین فراهم آوری امکان صادرات این محصولات فراهم آورد.
ایشان ادامه دادند: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، اهم محورهای این رویداد فرهنگی عبارتند از: صنایع دستی، گردشگری، آموزش الکترونیک، پویانمایی، رادیو و تلوزیون، سینما و تئاتر، تبلیغات، بازی های رایانه ای، چاپ و نشر (کاغذی- الکترونیکی)، موسیقی، مد (لباس و …) و همچنین دکوراسیون و معماری.
شایان ذکر است که بنیاد ملی توسعه فناوری های فرهنگی با برگزاری این نمایشگاه در بستر مجازی و به کمک نمایندگان فرهنگی خود در سازمان ارتباطات اسلامی و سفارتخانه کشورهای مختلف، امکان تبلیغات گسترده در سایر کشورها و آشنایی دیگر ملل را با آثار ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در حوزه فناوری های فرهنگی، فراهم نموده است. همچنین بر طبق برنامه ریزی های صورت گرفته این نمایشگاه از این پس به صورت سالیانه برگزار خواهد شد و کسب و کارهای حوزه صنایع فرهنگی می توانند قابلیت های خود را به دیگر ملل دنیا نشان داده و در حوزه صادرات صنایع فرهنگی بیش از پیش ورود نمایند.
گفتنی است شرکت در این نمایشگاه و ارائه و معرفی آثار برای کلیه کسب و کارها و فعالین حوزه فناوری های فرهنگی، آزاد بوده و علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند به آدرس این نمایشگاه به تارنمای https://event.iranctech.ir  مراجعه نمایند.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.iranctech.ir/?p=2221
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد اولین نمایشگاه مجازی فناوری های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.