طی مسیر توسعه کشور با بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی

159 بازدید

رئیس بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی، معتقد است این بنیاد زبان گویای بخش خصوصی و پیشران در مسیر توسعه کشور مبتنی بر فعالیت‌های فناورانه فرهنگی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی، دکتر امیرحسین اسدی رئیس بنیاد در مراسم آغاز به کار رسمی فعالیت‌های بنیاد اظهار کرد: نهادهای متعددی از قوای سه‌گانه و بخش خصوصی برای همکاری با بنیاد و تحقق اهداف توسعه فناوری‌های فرهنگی اعلام همکاری کردند و امروز در مراسم حضور یافتند.

وی ادامه داد: بنیاد خود را موظف می‌داند حلقه‌ای بین بخش خصوصی و دولتی ایجاد کند و در این مسیر خود را مکلف می‌دانیم مفاهیم تجاری سازی فرهنگ را در جامعه نهادینه کرده و پلتفرمی ایجاد کنیم تا همه نیازهای صنایع فرهنگی کشور در بستر آن مرتفع شود.

رئیس بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی، خاطرنشان کرد: قرار است زبان گویای بخش خصوصی باشیم و مبتنی بر نیاز جامعه و آینده پژوهی پلتفرمی ایجاد کنیم تا وقایع صنایع فرهنگی به صورت هوشمند و مدرن تمام صنایع فرهنگی را مطابق نیازهای کشور و مردم جامعه و ذینفعان پیش ببرد.

دکتر اسدی تصریح کرد: باید کمک کنیم مسیر رشد و توسعه فرهنگی کشور و صنایع فرهنگی و سهم آنها در بازار با سرعت بیشتری محقق و هموار شود.

وی با بیان اینکه همه ما وضعیت و تاریخ فرهنگی کشور را می‌شناسیم بیان کرد: تا از فرهنگ سخن به میان می‌آید به گذشته رجوع می‌کنیم، اما حتی مشخص نیست فرهنگ کشور سال آینده در چه جایگاهی است و در کجا واقع است؛ من نمی‌دانم.

رئیس بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی، در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: ما به یک فناوری در چرخه نوآوری احتیاج داریم؛ همچنین نوآوری در ساخت تولید و در بسته‌بندی احتیاج داریم، طراحی‌های فرهنگی ما و محصولات فرهنگی ما مربوط به هزار سال قبل است همچنین بسته بندی محصولات فرهنگی برگرفته از گذشته است.

دکتر اسدی در همین رابطه افزود: نوآوری در طراحی محصول، به این معناست که نوآوری در تمام مراحل تولید به کمک صنایع فرهنگی می‌آید و تا بسته بندی همراه صنعت فرهنگی خواهد بود و این مسیر را تا فروش، بازاریابی و جلب بازارهای داخلی و خارجی ادامه خواهد داد.

وی به طراحی نماد اصالت محصولات فرهنگی به عنوان بخشی مهم از توسعه فناوری فرهنگی اشاره کرد و گفت: مقرر است با کدهای دیجیتال محصولات و صنایع فرهنگی در تمام دنیا برای مصرف کننده و مشتری قابل شناسایی باشد و شناسنامه اثر به آن پیوست شود.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.iranctech.ir/?p=2045
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد طی مسیر توسعه کشور با بنیاد ملی توسعه فناوری‌های فرهنگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.