پارتیا سفیر فرهنگ و هنر غنی ایران در سطح جهان خواهد بود

184 بازدید

دکتر بابک قهرمانی مدیر عامل پلتفرم پارتیا:

پارتیا سفیر فرهنگ و هنر غنی ایران در سطح جهان خواهد بود

 

یکی از اهداف شکل گیری و راه اندازی پلتفرم پارتیا این بوده است که بتوانیم محصولات فرهنگی و هنری کشورمان را در سطح دنیا عرضه کنیم. پارتیا با ین رویکرد شکل گرفته که جلوه های متعدد و متنوع هنر ناب ایرانی را به نحو شایسته و بایسته به جهانیان معرفی کرده و از هنرمندان اصیل کشورمان با بهره گیری از بستر فنآوری حمایت نماید.

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی توسعه فنآوری های فرهنگی، دکتر بابک قهرمانی مدیر عامل پلتفرم «پارتیا» در مراسم رونمایی و آغاز به کار این پلتفرم ضمن بیان این مطالب اظهار داشت: اولین رسالت پارتیا مقابله با حجمه سنگین رسانه های فرهنگی غربی است که مدام با استفاده از هنر و هنرمندان خود، در حال ترویج فرهنگ غربی هستند. البته منظور ما به هیچ وجه نفی فرهنگ و هنر غرب نیست بلکه منظور توجه به پتانسیل های فرهنگ ایرانی و حفظ موجودیت این فرهنگ غنی در عرصه جهانی و داشتن سکوهای بلندی در این میدان است.

وی با اظهار امیدواری از این که روزی فرا برسد که هنر نقاشی، نگارگری، خطاطی و سایر جلوه های فرهنگ ایرانی بتواند در نمایشگاه های بین المللی در عرصه جهانی جایگاه داشته و به مخاطبان عرضه شود، تصریح کرد: فنآوری های ارتباطی طی سال های اخیر ورود موفقیت آمیزی به همه عرصه ها داشته است اما متاسفانه در مورد فرهنگ، این اتفاق دیرتر رخ داد ولی هم اکنون هم با ظرفیت هایی که برای پارتیا در نظر گرفته شده، حداقل در زمینه زیر ساخت های فنی کمبودی نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی نداریم و حتی در برخی موارد در قیاس با آن ها برتری نیز داریم. نکته ی جالب این جاست که پارتیا یک پلتفرم کاملا بومی است و بدون کوچک ترین ایده برداری از دیگر پلتفرم ها، امروز هم تراز با بهترین پلتفرم های فرهنگی در سطح جهان قرار گرفته ایم.

دکتر قهرمانی در پایان خاطر نشان کرد در حال حاضر 12 زبان برای پارتیا در نظر گرفته شده که امکان استفاده از آن را به کاربران زیادی می دهد تا بتوانند از محصولات و آثار هنر ایرانی بازدید نمایند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://www.iranctech.ir/?p=2173
اشتراک گذاری:

نظرات

0 نظر در مورد پارتیا سفیر فرهنگ و هنر غنی ایران در سطح جهان خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.