سوالات متداول

بنیاد ملی توسعه ی فناوری های فرهنگی، در نظر دارد تا با ایجاد مراکز نوآوری ملی و استانی و تلفیق فناوری با صنایع فرهنگی نسبت به توسعه کسب وکارهای مبتنی بر صنایع خلاق فعالیت نماید. تمرکز این بنیاد بر ایجاد فناوری و توسعه در تولید، بازاریابی، تبلیغات و فروش صنایع فرهنگی است و در نظر دارد تا کسب وکارهای نوپای فعال و توانمند را در این حوزه شناسایی و رشد دهد. بنیاد تلاش می نماید تا با شناسایی نیازهای استارتاپ ها، همچون قوانین و دستورالعمل ها، منابع مالی، سرمایه و….از طریق انجام تعاملات درون و برون دستگاهی و استفاده از همه ظرفیت های داخلی و خارجی نسبت به رفع این نیازها اقدام نماید.

1. سینما و تئاتر
2. رادیو و تلویزیون
3. چاپ‌ونشر (کاغذی-الكترونیك)
4. موسیقی
5. مد (لباس و غیره)
6. گردشگری
7. دکوراسیون و معماری
8. آموزش الكترونیكی
9. تبلیغات
10. پویانمایی
11. بازی‌های رایانه‌ای
12. صنایع دستی

1- توانمندسازی تیم‌ها
2- فراهم نمودن فضای کار
3- برگزاری دوره آموزشی
4- برگزاری جلسات هم اندیشی
5- حمایت مالی و سرمایه گذاری
6- کمک به حضور در نمایشگاه‌
7- ایجاد ارتباط با افراد کلیدی حوزه کسب و کار
8- معرفی تیم ها به سرمایه گذاران
9- کمک به کسب مجوزهای قانونی
10- پل ارتباطی بین تولید کننده بامصرف کننده
11- کمک به صادرات صنایع فرهنگی

• وزارت تعاون، کار، رفاه اجتماعی
• معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
• سازمان توسعه ی صنعتی ملل متحد (یونیدو)
• ستاد توسعه ی فرهنگ، علم ، فناوری و اقتصاد دانش بنیان

در سایت در قسمت حاشیه ی آبی رنگ وسط صفحه که جمله ی به مرکز مورد نظر برو رفته و از آن قسمت استان و یا مرکز نوآوری خود را انتخاب کنید. به قسمت عضویت مرکز نوآوری مراجعه کرده و با انتخاب گزینه ی استارتاپ هستم، اطلاعات خود را وارد سامانه کنید و در نهایت با بررسی های صورت گرفته و تاییده ی نهایی توسط مدیریت سامانه ، استارتاپ شما وارد سایت مرکز نوآوری مورد نظر خواهد شد.

در قسمت به مرکز مورد نظر برو استان و یا مرکز نوآوری خود را انتخاب کنید. در قسمت رویدادها، روی بوت کمپ یا رویداد مورد نظر کلیک کنید. و روی قسمت ثبت نام حاشیه ی سبز رنگ پایین صفحه کلیک کنید. و اطلاعات خودتون که شامل نام و نام خانوادگی، ایمیل، شماره تماس، کد ملی است را وارد کنید. و بعد از آن اگر بوت کمپ شما هزینه ای دارد باید پرداخت نماید و مجددا وارد سایت شوید در غیر اینصورت اطلاعات شما ثبت نخواهد شد.